Ze života kamarádky Rádi - "Mozaika"

23. března 2007 v 15:35 | Radka Flajšmanová
Mozaika
Radka Flajšmanová
"Pověděl jim toto podobenství. Má-li někdo z vás sto ovcí a ztratí jednu z nich, což nenechá těch devadesát devět na pustém místě a nejde za tou, která se ztratila, dokud ji nenalezne?"
Lukášovo evangelium - 15:3-5
Jestli jste někdy zkoušeli složit dětskou skládačku puzzle - minimálně s počtem dílků pět set - je vám jasné, že je k tomu potřeba velké trpělivosti a pečlivosti.
A přesně takovou skládanku - mozaiku z tisíce kamínků a střípků se mnou skládal Pán Bůh tak, aby si mne přivedl k sobě a dal mi poznat, kdo je v mém životě skutečným Pánem.
Poprvé jsem se o něm dozvěděla až v 17 letech, protože jsem nevyrůstala ve věřící rodině. Jela jsem tenkrát na tzv. english camp, kam mne pozvala má dobrá kamarádka, která je nevěřící. Kromě toho, že jsem získala nové znalosti z angličtiny, dozvěděla jsem se, že existuje Bůh, který má o nás zájem, že Ježíš zemřel za naše hříchy a znovu vstal z mrtvých. A co víc, že nám nabízí nové - lepší - srdce, zkrátka že může změnit náš život. Bylo to pro mne velmi nové a neznámé a moc jsem to nechápala. Jak je možné, že někdo vstane z mrtvých? To přece popírá jakoukoliv logiku! Nicméně jsem se seznámila s milými lidmi, kteří se později stali mými přáteli, a to byl jeden z prvních kamínků do mozaiky.
Přátelství s mladými lidmi z baptistické církve v Chebu trvalo, a proto jsem s nimi jezdila na různé akce, kde mne znovu a znovu udivovalo, jak jsou jejich životy jiné. I když sama jsem byla přesvědčená, že žiju docela dobrý život. Nezajímalo mne křesťanství, ale po delší době jsem musela uznat, že oni mají něco navíc.
Možná právě proto jsem jela na další camp, kde jsem měla možnost slyšet nějaká svědectví o tom, jak různí lidé přišli k Bohu, o tom, jak jim změnil Ježíš život, jak jim pomáhá, když je jim těžko. Musela jsem popřemýšlet. Lidé, kteří jsou k sobě tak upřímní a laskaví by mi přece nelhali! Jenže pak jsem si řekla, že já přece Boha k životu nepotřebuju - já jsem v pohodě- kamarádi jsou fajn, ale každý přece nemusí být křesťan, ne? Kromě toho jsem udělala zkoušky na vysokou školu do Hradce Králové - budu mít jiné starosti.
V září jsem na tuto školu skutečně nastoupila, odhodlaná studovat a nestarat se o křesťanství. Nechtěla jsem to řešit. Jenže Pán Bůh s mým životem zamýšlel něco jiného. V průběhu prvního semestru uvěřila moje spolubydlící Lenka, díky Studentům pro Krista, což je vysokoškolské křesťanské hnutí. Díky ní do mého života vstoupili další křesťané, a taky jsem mohla na vlastní oči vidět, jak Bůh pracuje v srdci člověka a mění ho ke svému obrazu. Proto jsem se rozhodla, že si tuto otázku jednou provždy vyřeším. Buď ano nebo ne.
Jediné co jsem potřebovala, bylo zjistit, zda je křesťanství tak nelogické, jak se zdá, nebo zda existují objektivní informace, nezpochybnitelná historická fakta a podobně. Proto jsem si četla různé knížky a občas jsem zašla na nějakou přednášku, kterou pořádali právě Studenti pro Krista a začínala jsem zjišťovat, že křesťanství vůbec není tak nelogické, jak se zdá. Nakonec jsem znovu jela na english camp. Jeden večer se tam vyprávělo o tom, že hořící oheň nelze hasit prázdnou lahví a o tom, že stejné je to s naším hříchem. Chceme se chovat dobře, ale nejsme toho schopni a lidi kolem sebe zraňujeme. A přesně toto se v mém životě dělo. Hasila jsem oheň prázdnou lahví. Musela jsem si položit otázku. Co vlastně od života chci? Co od něj očekávám? A pak jsem si musela upřímně odpovědět, že na tuto otázku mi může odpovědět pouze křesťanství. A tak jsem pozvala Ježíše, aby vstoupil do mého života a změnil moje srdce.
Přes tři roky si Pán Bůh do mého života zval různé lidi a používal si různé situace s takovou trpělivostí a pečlivostí, jako kdyby skládal velmi vzácnou mozaiku. Když jsem konečně přijala jeho lásku a odpuštění, začal mi pomáhat žít opravdový život, který pro mne připravil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Augustweant Augustweant | E-mail | Web | 16. února 2017 v 5:40 | Reagovat

pharmacy one source login  <a href=http://www.stesolid.cybersite.nu/>kopa stesolid receptfritt</a>  healthcare jobs san antonio tx

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama