Leden 2007

Reklamy lžou o ženské kráse

24. ledna 2007 v 22:55 | Campaign for real beauty
Jestli zrovna přemýšlíš o tom, proč se někdy necítíš jako miss krásy, tady je odpověď. Každý den nám reklamy a časopisy masírujou mozky a city, co je vrcholem ženské krásy a přitažlivosti. Pod fotografií "přirozeně" krásné dívky ale už zapomněli připsat varování jako u cigaret:
"Ministerstvo sebevědomí varuje: Tyto dívky nejsou pravé. Neexistují. Nesrovnávejte se s nimi! Srovnávání způsobuje smrtelně nízký pocit vlastní hodnoty!"
Tento klip hezky vyjařuje tuto hru na náš cit pro krásu:
Byla jsi krásně utvořena. Se vším smyslem pro jedinečnost a detail. Nesnaž se být někým jiným.
Věrka

Fórky o pobytu v zahraničí a o študentech

24. ledna 2007 v 14:21 | e-mail od Zdeničky
Napříč Austrálií skáče klokan, po každých 100 metrech se zastaví, z jeho vaku vykoukne tučňák a blinká. V Antarktidě sedí ve skupině tučňáku malý klokánek, občas kýchne a zamumlá: "Pitomí výměnný pobyty."
To se takhle jednou nebeský archanděl rozhodne zjistit, jak jsou na tom vysokoškolští studenti při přípravě na zkoušky. Povolá tedy jiného anděla ať zjistí, co se dole děje. Je jeden měsíc před zkouškama a anděl hlásí: "Medici se učej a ekonomové a právníci chlastaj..." Tejden před zkouškama: "Medici si už opakujou, všechno uměj, ekonomové začínaj číst skripta a právnící chlastaj..." Večer před zkouškama: "Medici jsou už naučený, uměj to pozpátku, ekonomové dočetli taktak otázky a právníci se modlej..." Archanděl povídá: "Modlej říkáš? No tak to jim pomůžeme..."

Od ucha k uchu - VTIPY

24. ledna 2007 v 13:53 | e-mail od kamarádky

Perly našich mužů...

Uvařila jsem hrachovou polévku, dojedli jsme jí a já jsem napustila vodu do hrnce, aby se odmočil. Druhý den jsem přišla z práce později než manžel a ptala jsem se jestli má hlad. Odpověděl, že dojedl tu polívku…
Měla k nám včera nečekaně přijít návštěva,v ledničce vymeteno i poslala jsem svého muže do Tesca nakoupit. Povídám: "Drahý, v kuchyni máš lísteček, co máš koupit" a šla jsem si po svém. Sedl do auta odjel a za 15 minut telefon - prosím tě, jak mám koupit 250 gramů hladké mouky? Místo lístku s nákupem - velkým jako kráva, mi sebral recept na buchtu, který jsem měla položený u počítače a jel podle toho nakupovat.

Mon témoignage

24. ledna 2007 v 13:32 | Věra
Quel moment a changé ma vie?
Mon témoignage
Je suis d'une famille catholique non-pratiquante. Mes parents croient que Dieu existe mais Il n'influe pas sur leurs vies. De temps en temps nous sommes allés a l'église avec ma grandmere mais toutes les pratiques spirituels ont été une obligation ennuyente pour moi. Alors je n'ai jamais été connu une foi vivante.
Quand j'ai fini l'école primaire en 2001 j'ai decidé ameliorer mon anglais parce que je voudrait faire carriere dans la traduction ou interprétation dans cette langue. Alors avec plaisir j'ai accepté une invitation au camp anglais avec les jeunes chretiens d'Etats Unis. C'etait pour premier fois que j'ai entendu que Dieu voudrait avoir une relation personnel avec moi. Mais avec le camp mon desir de connaitre Dieu s'est effacé. J'était plus intéresser par la vie d'intectuelle au lycée que par Dieu.
Une anné apres j'ai passé une semain avec les meme amis en République tcheque. Pendant une priere collective mes amies ont prient pour des choses ordinaires: pour premier jour au noveau travail, pour la guérison de grand pere, pour les gens menacé pendant les inondations. J'ai été touché par l'amour entre mes amis parce qu'ils ont priés les uns pour les autres. J'ai prié aussi. J'ai demandé Dieu de me donner la force de le connaitre. Le connaitre comme mes copins chrétiens. Et pour que mon desir vivre comme une chrétienne ne finisse pas avec ce séjour comme l'été passé. Les gens autour de moi m'ont lu dans la Bible que c'est grace a Jésus Christ qu'on peut avoir un acces libre a Dieu parce que Jésus est mort pour couvrir un abime entre l'homme et Dieu. Toute seul j'ai lu dans la Bible: " Voici, je me tiens a la porte, et je frappe. Si quelqu'un entend ma voix et ouvre la porte, j'entrerai chez lui." Cette nuit j'ai prié en solitude: " Jésus, je t'ouvre mon coeur, entre dans ma vie!"
Depuis cette jour Jésus ne m'ai pas quitté. J'avais peur d'etre dans mon vielle environement avec ma "nouvelle identité" mais Dieu m'a envoyé les chrétiens qui m'ont encouragé pour la vie active dans la proximité de Dieu. Il m'a donné l'église evangélique dans ma ville et le mouvement chrétien des etudiantes universitaires chez moi. Il m'a dit qu'Il souhaite que tout ce que je fais je le fais pour Lui. Parce que celui qui perd sa vie pour Lui il la trouvera. C'est pour ca que je ne doit pas etudier pour mes bonnes émotions, pour la confiance en moi-même ou pour montrer aux mes amis que je suis capable de faire quelque chose de valeur. Mais pour Jésus qui pourrait utiliser mes connaissances pour Lui meme. Et pour les gens vers qu'Il m'ai envoyé.
le 5 septembre 2006

Největší událost v mém životě

24. ledna 2007 v 13:25 | Vierka
Zajímalo by tě, jaká chvíle nejvíc zmenila můj život? Proč jsem dnes taková, jaká jsem? Pohodlně se usaď, opři se a můžeš číst...
Asi jako každý člověk jsem už odmalička přemýšlela, jak se na zemi ocitla příroda, proč jsou někteří lidé zlí, a později pak jestli má můj život nějaký předurčený cíl.
Dobře jsem prospívala ve škole, svůj volný čas jsem věnovala sportu, hudbě a umění. Byla jsem rozhodnutá, že udělám kariéru s angličtinou a mým zájmem o literaturu. V představě o mé budoucnosti či naplněném životě nehrál Bůh žádnou roli. Vnímala jsem Jeho existenci ve stvoření a přírodních zákonitostech, ale nevěděla jsem, že je člověku umožněno s ním i osobně komunikovat. S rodiči a babičkou jsme občas chodili do katolického kostela, kde jsem se nazpaměť naučila pár modliteb. Oddrmolený Otčenáš jsem brala jako nudnou povinnost, co se prostě musí říct, abych splnila svou "občanskou povinnost" slušně vychované dcery a vnučky. Smyslu těchto slov jsem nerozuměla.
Když jsem dokončila základní školu, chtěla jsem si o prázdninách zlepšit svoji angličtinu a tak jsem nadšeně přijala pozvání na English camp pořádaný mladými křesťany z Děčína.
Až Američani, kteří vedli konverzační skupinky na campu, mi řekli, že Bůh touží po vztahu se mnou. A že proto jsem na světě, abych naplnila Jeho záměr s mou budoucností a On se radoval z mé důvěry v Jeho péči.
Začal ale školní rok, můj první ročník na gymnáziu, a dobrá zpráva o Božím zájmu o můj život zarostla trním. Blýskavý život intelektuála a totálního volnomyšlenkáře mě začal zajímat víc. "Beztak v každodenním životě to křesťanství jde prožívat asi jen v Americe, " říkala jsem si, když jsem se vrátila do zaběhnutých kolejí.
O rok později, v létě roku 2002 jsem odjela na prázdniny se stejnými věřícími z Děčína, se kterými jsem trávila i čas na English campu. Uvědomila jsem si, že mezi nimi také cítím upřímné a otevřené vztahy jako mezi americkými křesťany. "Takže v tý Americe to asi nebude," uvědomila jsem si. Klíčová pro mě byla společná modlitba. Kamarádi se přimlouvali jeden za druhého, za nemocného dědečka, za první den v nové práci, za lidi, postižené povodněmi… Také jsem připojila svoji modlitbu. Řekla jsem Bohu, aby mi dal sílu ho poznat. Znát ho způsobem, jakým ho znají tito kamarádi. A aby má touha po Něm neochladla po skončení pobytu, jako se to stalo minulé léto. Pak mi kamarádi četli z Bible, že všichni máme volný přístup k Bohu, protože Ježíš zemřel za naše hříchy. Sama jsem si pak v Bibli také četla: "Hle stojím přede dveřmi a tluču. Zaslechne-li kdo můj hlas a otevře mi, vejdu k němu". Ten večer jsem se o samotě modlila: "Ježíši, otvírám ti své srdce, vejdi prosím tě do mého života."
Od toho dne mě Ježíš opravdu neopustil. I když jsem se bála jít s "novou identitou" do starého prostředí, Bůh mi posílal lidi, kteří mě povzbuzovali do aktivního života v Boží blízkosti. Bůh mi pomohl vzdát se určitých návyků, překážek ve vztazích a přístup k mé ctižádosti a k dokazování si toho, že jsem dobrá. Dal mi i sbor blízkých lidí v Církvi bratrské v Ústí nad Labem a přátele v hnutí Studenti pro Krista v Hradci Králové, kde nyní studuji. Bůh se ujal mé lásky k cizím jazykům. Řekl mi, že si přeje, abych všechno, o co se v životě snažím, dělala pro něj. Řekl totiž, že kdo ztratí svůj život pro Mě, získá ho. Proto už nemusím studovat pro svůj dobrý pocit a pro ujištění se o své hodnotě. Ale proto, aby si Ježíš mé znalosti a zkušenosti použil pro sebe. Až je bude chtít používat pro lidi okolo mě, mezi které mě poslal.
5.září 2006

Jak se správně zamilovat?

24. ledna 2007 v 13:09 | Dave Patty
Jak se správně zamilovat
mp3
Jaké představy máte o lásce a zamilování?
Jak poznáte, že on je ten pravý, či ona ta pravá?
Jak to prožíváte?
Svou roztomile lámanou češtinou mluví Američan Dave Patty. Povídání trvá 60 min.
Najdeš na: www.modrakulna.cz/
v menu mp3/přednášky, 5.zeshora

My Child

24. ledna 2007 v 12:36 | http://www.cs.ust.hk/~scc/KnowingGodasFather.pdf
My Child...
You may not know me, but I know everything about you I know when you sit down and when you riseup. I am familiar with all your ways. Even the very hairs on your head are numbered.For you were made in my image. In me you live and move and have your being.
For you are my offspring. I knew you even before you were conceived. I chose you when I planned creation. You were not a mistake. For all your days are writtenin my book. I determined the exact time of your birth and where you would live. You arefearfully and wonderfully made. I knit you together in your mother's womb. And broughtyou forth on the day you were born.
I have been misrepresented by those who don't know me.
I am not distant and angry, but am the complete expression of love. And it is my desire to lavish my love on you.
Simply because you are my child and I am your Father I offer you more thanyour earthly father ever could. For I am the perfect Father.
Every good gift that you receivecomes from my hand. For I am your provider and I meet all your needs. My plan for yourfuture has always been filled with hope. Because I love you with an everlasting love.
My thoughts toward you are countless as the sand on the seashore. And I rejoice over you withsinging. I will never stop doing good to you For you are my treasured possession.
I desire to establish you with all my heart and all my soul And I want to show you greatand marvelous things If you seek me with all your heart, you will find me. Delight inme and I will give you the desires of your heart. For it is I who gave you those desires. I amable to do more for you than you could possibly imagine. For I am your greatest encourager.
I am also the Father who comforts you in all your troubles. When you arebrokenhearted, I am close to you. As a shepherd carries a lamb, I have carried you close to my heart.One day I will wipe away every tear from your eyes. And I'll take away all the pain youhave suffered on this earth.
I am your Father and I love you even as I love my son, Jesus.For in Jesus my love for you is revealed. He is the exact representation of my being. And He came to demonstrate that I am for you, not against you. And to tell you that I am not counting yoursins Jesus died so that you and I could be reconciled. His death was the ultimateexpression of my love for you. I gave up everything I loved that I might gain your love.If you receive the gift of my son Jesus, you receive me. And nothing will ever separate you from mylove again. Come home and I'll throw the biggest party heaven has ever seen. I havealways been Father and will always be Father. My question is...Will you be my child?
I am waiting for you.
Love, Your Dad
Almighty God
On these websites is more information and explanation of this letter:

Mon enfant

24. ledna 2007 v 10:58 | http://www.connaitredieu.com/?p=lettre_d_amour_du_pere
Je voudrais vous recommander de lire cette lettre dans la présentation aux cettes websites: http://www.connaitredieu.com/?p=lettre_d_amour_du_pere. Il y a des photos formidables et la musique étonnante!
La lettre du Père

Mon Enfant,
Je regarde jusqu'au fond de ton cœur et je sais tout de toi. (Psaume 139.1)
Je sais quand tu t'assieds et quand tu te lèves. (Psaume 139.2)
Je te vois quand tu marches et quand tu te couches.
Je connais parfaitement toutes tes voies. (Psaume 139.3)
Même les cheveux de ta tête sont comptés. (Matthieu 10.29-31)
Tu as été créé à mon image. (Genèse 1.27)
Je suis le mouvement, la vie et l'être. (Actes 17.28)
Je te connaissais même avant que tu sois conçu. (Jérémie 1.4-5)
Je t'ai choisi au moment de la création. (Ephésiens 1.11-12)
Tu n'étais pas une erreur. (Psaume 139.15)
Tous tes jours sont écrits dans mon livre. (Psaume 139.16)
Je détermine la durée des temps et les bornes de tes demeures. (Actes 17.26)
J'ai fait de toi une créature merveilleuse. (Psaume 139.14)
Je t'ai tissé dans le ventre de ta mère. (Psaume 139.13)
C'est moi qui t'ai fait sortir du sein de ta mère. (Psaume 71.6)
Mon image a été déformée par ceux qui ne me connaissent pas. (Jean 8.41-44)
Je ne me suis pas éloigné, ni fâché car je suis l'expression parfaite de l'amour. (1 Jean 4.16)
C'est mon amour de Père que je répands sur toi. (1 Jean 3.1)
Parce que tu es mon enfant et que je suis ton Père. (1 Jean 3.1)
Je t'offre plus que ton père terrestre ne pourrait jamais te donner. (Matthieu 7.11)
Car je suis le Père parfait. (Matthieu 5.48)
Toute grâce que tu reçois vient de ma main. (Jacques 1.17)
Car je suis celui qui pourvoit à tous tes besoins. (Matthieu 6.31-33)
Mon plan pour ton avenir est toujours rempli d'espérance. (Jérémie 29.11)
Parce que je t'aime d'un amour éternel. (Jérémie 31.3)
Mes pensées vers toi sont plus nombreuses que les grains de sables. (Psaume 139.17-18)
Je me réjouis de tes louanges et de ton adoration. (Sophonie 3.17)
Je n'arrêterai jamais de te bénir. (Jérémie 32.40)
Tu fais parti du peuple que j'ai choisi. (Exode 19.5)
Je désire te donner mon pays et tout ce qui s'y trouve. (Jérémie 32.41)
Il est en mon pouvoir de te montrer de grandes et merveilleuses choses. (Jérémie 33.3)
Si tu me cherches de tout ton cœur tu me trouveras. (Deutéronome 4.29)
Trouve ta joie en moi et je te donnerai ce que ton cœur désire. (Psaume 37.4)
Car c'est moi qui t'ai donné ces désirs de me plaire. (Philippiens 2.13)
Je suis capable de faire plus pour toi que tu ne pourrais probablement l'imaginer. (Ephésiens 3.20)
Car je suis ta plus grande source d'encouragement. (2 Thessaloniciens 2.16-17)
Je suis aussi le Père qui te console de toutes tes peines. (2 Corinthiens 1.3-4)
Quand tu cries à moi, je suis près de toi et je te délivre de toutes tes détresses. (Psaume 34.18)
Comme un berger porte un agneau, je te porte sur mon cœur. (Esaïe 40.11)
J'effacerai toute larme de tes yeux. (Apocalypse 21.3-4)
Et j'emporterai toute la douleur que tu as subie sur cette terre. (Apocalypse 21.4)
Je suis ton père et je t'aime de la même façon que j'aime mon fils Jésus. (Jean 17.23)
Car mon amour pour toi se révèle en Jésus. (Jean 17.26)
Il est la représentation exacte de mon être (Hébreux 1.3)
Et il est venu démontrer que je suis pour toi, pas contre toi. (Romains 8.31)
Et te dire que je ne compte plus tes péchés. (2 Corinthiens 5.18-19)
Jésus est mort pour que toi et moi puissions être réconciliés. (2 Corinthiens 5.18-19)
Sa mort est l'expression suprême de mon amour pour toi. (1 Jean 4.10)
J'ai renoncé à tout ce que j'aime pour gagner ton amour. (Romains 8.32)
Si tu acceptes mon fils Jésus, tu me reçois. (1 Jean 2.23)
Et rien ne te séparera de mon amour. (Romains 8.38-39)
Dans ma maison au ciel, il y a tant de joie pour un pécheur qui se change de vie. (Luc 15.7)
J'ai toujours été le Père et serai toujours ton Père. (Ephésiens 3.14-15)
Ma question est : Veux-tu être mon enfant ? (Jean 1.12-13)
Je t'attends. (Luc 15.11-32)
Ton Père qui t'aime,


Dieu tout puissant

Chceš být o něco moudřejší?

21. ledna 2007 v 17:18
O cestování
Svou cestu svěř Hospodinu, doufej v něho, on sám bude jednat. Žalm 37:5
Máš-li útočiště v Hospodinu, u Nejvyššího svůj domov, nestane se ti nic zlého, pohroma se k tvému stanu nepřiblíží. On svým andělům vydal o tobě příkaz, aby tě chránili na všech tvých cestách. Na rukou tě budou nosit, aby sis o kámen nohu neporanil. Žalm 91: 9-11
Poznávej Hospodina na všech svých cestách, on sám napřímí tvé stezky. Přísloví 3:5
Svěř Hospodinu své počínání a tvé plány budou zajištěny. Hospodin učinil vše k svému cíli, i svévolníka pro zlý den. Přísloví 16: 3-4
Člověk uvažuje v srdci o své cestě, ale jeho kroky řídí Hospodin. Přísloví 16:9
Dej mi poznat svoje cesty, Hospodine, uč mě chodit po tvých stezkách. Veď mě cestou své pravdy a vyučuj mě, vždyť jsi Bůh, má spása, každodenně skládám svou naději v tebe. Žalm 25:4-5
Ježíš jim řekl: "Jděte do celého světa a kažte evangelium všemu stvoření. Kdo uvěří a přijme křest, bude spasen; kdo však neuvěří, bude odsouzen." Marek 16:15
O ženě
Ženu statečnou kdo nalezne? Je daleko cennější než perly.…pracuje s chutí vlastníma rukama. Podobna obchodním lodím zdaleka přiváží svůj chléb. Vyhlédne si pole a získá je, z ovoce svých rukou vysází vinici. Bedra si opáše silou a posílí své paže. Okusí, jak je dobré její podnikání. Její svítilna nehasne ani v noci. Dlaň má otevřenou pro utištěného a ruce vztahuje k ubožáku. Síla a důstojnost je jejím šatem, s úsměvem hledí vstříc příštím dnům. Její ústa promlouvají moudře, na jazyku mívá vlídné naučení. Pozorně sleduje chod svého domu a chleba lenosti nejí. Klamná je líbeznost, pomíjivá krása; žena, jež se bojí Hospodina, dojde chvály. Přísloví 31: 10,14,16-18, 20, 25-27, 30
Dům a majetek lze zdědit po otcích, ale prozíravá žena je od Hospodina. Přísloví 19:14
Lépe je bydlet v zemi pusté než se ženou svárlivou a zlostnou. Přísloví 21:19
Zasvěť už chlapce (a dívku) do jeho (její) cesty, neodchýlí se od ní, ani když zestárne. Přísloví 22:6
Zapřísahám vás, jeruzalémské dcery, při gazelách a při polních laních: nebuďte a nezburcujte lásku, dokud nebude chtít sama. Píseň písní 2:7
Tak máme holky co dělat, že? Laťka je opravdu vysoká!
O radosti
A tak je tomu s každým člověkem: to, že jí a pije a okusí při veškerém svém pachtění dobrých věcí, je dar Boží. Kazatel 3:13
Radostným srdcem zkrásní tvář. Přísloví 15:13
Stezku života mi dáváš poznat; vrcholem radosti je být s tebou, ve tvé pravici je neskonalé blaho. Žalm 16:11

Stačí jeden krok

21. ledna 2007 v 17:05
Bůh na mne myslí.
Bůh mě hledá.
Bůh je na cestě ke mně...

Cesta je dlouhá.
Bůh vyšel ze svého nedosažitelného světla.
Šel k prorokům a vešel do jejich slov.
Vešel do života vyvoleného národa.
Šel do základu lidské přirozenosti a vešel do lůna panny:
stal se člověkem v Ježíši Kristu.

Přišel na tento svět.
To není obraz. Za tím je dlouhá cesta.
Tato celá cesta nebyla jen "k lidem", nýbrž ke mně.
Proroci, židovský národ, dějiny od pádu Adamova až k plnosti časů - těmi všemi přichází Bůh až ke mně.
Na mě hledí Kristus.
Přichází za mnou skrze své zjevení, skrze svou činnost, skrze své slovo.
A tím to ještě nekončí...

"Pane, nedopusť, abys šel za mnou nekonečnou cestou až z hlubin své nedosažitelnosti, celým stvořením a svatým Písmem a když už zbývá jen jeden krok, ten krok, který musím učinit já sám, že by tento poslední krok nenastal." (Romano Guardini: Světlo)

O dívce

21. ledna 2007 v 16:42
Protože ji miluji
Stvořil jsem ji…je jiná, je jedinečná, s láskou jsem ji stvořil v lůně její matky. Učinil jsem ji s velkou radostí. S potěšením vzpomínám na den, kdy jsem ji stvořil. Pro mě je nádherná… Miluji ji. Miluji její úsměv, miluji její pohyby... Miluji, když mohu slyšet její smích a ty bláznivé věci, které říká a dělá. Je sama sebou a někým jiným. Přináší mi velké potěšení. Takovou jsem ji stvořil. Stvořil jsem ji hezkou, ale ne krásnou, protože znám její srdce a věděl jsem, že by byla marnivá.
Chtěl jsem aby zkoumala své srdce a naučila se, že to budu já v ní, kdo k ní bude přitahovat přátele. Stvořil jsem ji tak, aby mě potřebovala. Stvořil jsem ji o trochu víc osamělou, než by se jí líbilo… Jen proto, že jsem chtěl, aby se ve své osamělosti obrátila ke mně. Stvořil jsem ji o trochu víc závislou, než by chtěla být… jen proto, že jsem chtěl, aby se naučila záviset na mně. Znám její srdce, vím, že kdybych ji takhle nestvořil, šla by svou vlastní cestou, pryč ode mě, svého Stvořitele. Dal jsem ji mnoho dobrých a šťastnych chvil, protože ji miluji.
Protože ji miluji, viděl jsem ji se zlomeným srdcem a viděl jsem slzy, které vyplakala o samotě. Plakal jsem s ní a mé srdce bylo také zlomené.
Stvořitel Bůh